top of page
Szukaj
  • onykspsifryzjer

Dlaczego trzeba obcinać pazury psom?

Obcinanie pazurów psów jest ważnym elementem pielęgnacji zwierząt, ponieważ długie pazury psów mogą przysparzać im bólu i dyskomfortu. Oto kilka powodów, dla których warto regularnie obcinać pazury u psa:

  1. Zapobieganie bólowi - Długie pazury mogą sprawić, że pies ma problemy z chodzeniem, co może prowadzić do bólu i dyskomfortu. W skrajnych przypadkach może to prowadzić do problemów z chodzeniem, skręcenia stawów i bólów mięśni.

  2. Zmniejszenie ryzyka uszkodzenia - Długie pazury psa mogą łatwo zaczepiać się o różne przedmioty, co może prowadzić do uszkodzenia pazurów, a nawet przecięcia skóry lub innych tkanek.

  3. Poprawa przyczepności - Krótsze pazury poprawiają przyczepność psa do różnych powierzchni, co może pomóc w uniknięciu poślizgnięć i upadków.

  4. Poprawa higieny - Długie pazury mogą utrudniać utrzymanie czystości i higieny psa. Mogą łatwo zaczepiać się o różne przedmioty, co może prowadzić do zbierania brudu i bakterii.

Warto pamiętać, że obcinanie pazurów psa może być trudne i stresujące zarówno dla psa, jak i właściciela. Jeśli nie czujesz się pewny, jak to zrobić, warto skonsultować się z weterynarzem lub groomerem.

2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Zostań groomerem #kursgroomingu

Jeśli uwielbiasz psy i chcesz zająć się ich pielęgnacją, mamy dla Ciebie niezwykłą ofertę kursu profesjonalnego strzyżenia psów! Nasza szkoła oferuje kurs dla wszystkich pasjonatów, którzy chcą poznać

#podzielsięopinią

Drodzy Klienci, Współpracując z Wami, zależy nam na tym, abyście zawsze otrzymywali usługi na najwyższym poziomie. Jednocześnie chcemy być pewni, że spełniamy Wasze oczekiwania oraz udzielamy pomocy w

Pytania do groomera

Jeśli planujesz wizytę u groomera z Twoim psem, warto zadać kilka pytań, aby upewnić się, że Twój pupil otrzyma najlepszą opiekę. Oto kilka pytań, które warto zadać groomerowi: Jak długo pracujesz jak

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page