top of page
Szukaj
  • onykspsifryzjer

Dlaczego warto strzyc/ pielęgnować psy?

Istnieje kilka powodów, dla których warto strzyc psy:

  1. Komfort termiczny: W zależności od rasy i typu sierści, psy mogą cierpieć z powodu zbyt długiej lub gęstej sierści, zwłaszcza w cieplejszych miesiącach. Strzyżenie może pomóc utrzymać psa w komfortowej temperaturze.

  2. Higiena: Długie sierści są podatne na zapętlenie i splątanie, co może prowadzić do kłopotów z pielęgnacją, w tym do powstawania skaleczeń, zaczerwienień, a także do tworzenia się kołtunów, co utrudnia mycie i czesanie.

  3. Zdrowie: Niektóre rasy psów, takie jak np. owczarki niemieckie, mogą mieć skłonność do nadmiernego linienia, co może prowadzić do problemów z oddychaniem i alergiami u ludzi, którzy są uczuleni na sierść. Regularne strzyżenie/wyczesywanie psa może pomóc w kontrolowaniu linienia.

  4. Estetyka: Strzyżenie może pomóc w utrzymaniu estetycznego wyglądu psa, zwłaszcza jeśli właścicielowi zależy na tym, by pies wyglądał schludnie i elegancko.

  5. Wygoda: Jeśli pies jest bardzo aktywny i intensywnie biega lub pracuje, krótkie strzyżenie może być bardziej wygodne dla psa, ponieważ mniej przeszkadza w ruchu.

Ostatecznie, decyzja o strzyżeniu psa powinna być podjęta w oparciu o indywidualne potrzeby i preferencje psa oraz jego właściciela. Warto, aby skonsultować się z groomerem w celu określenia najlepszego planu pielęgnacji sierści dla psa.

0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Zostań groomerem #kursgroomingu

Jeśli uwielbiasz psy i chcesz zająć się ich pielęgnacją, mamy dla Ciebie niezwykłą ofertę kursu profesjonalnego strzyżenia psów! Nasza szkoła oferuje kurs dla wszystkich pasjonatów, którzy chcą poznać

#podzielsięopinią

Drodzy Klienci, Współpracując z Wami, zależy nam na tym, abyście zawsze otrzymywali usługi na najwyższym poziomie. Jednocześnie chcemy być pewni, że spełniamy Wasze oczekiwania oraz udzielamy pomocy w

Dlaczego trzeba obcinać pazury psom?

Obcinanie pazurów psów jest ważnym elementem pielęgnacji zwierząt, ponieważ długie pazury psów mogą przysparzać im bólu i dyskomfortu. Oto kilka powodów, dla których warto regularnie obcinać pazury u

Commentaires


Post: Blog2_Post
bottom of page