top of page
Szukaj
  • onykspsifryzjer

Jak zabezpieczyć psa przed kleszczami?

Istnieje wiele sposobów, aby zabezpieczyć psa przed kleszczami. Oto kilka z nich:

  1. Regularne szczotkowanie i mycie psa - dzięki temu można usunąć kleszcze, które dopiero przyczepiły się do sierści psa.

  2. Ograniczenie przebywania psa w wysokiej trawie i krzakach - kleszcze żyją w takich miejscach, więc unikanie ich może zmniejszyć ryzyko kontaktu z nimi.

  3. Stosowanie specjalnych środków przeciwko kleszczom - istnieją różne preparaty, które można stosować na sierść psa, takie jak płyny, spraye, krople lub obroże, aby odstraszyć kleszcze i utrzymać je z dala od psa.

  4. Regularna kontrola psa pod kątem kleszczy - warto regularnie sprawdzać psa, zwłaszcza po spacerach w lesie lub w wysokiej trawie, aby jak najszybciej wykryć i usunąć przyczepionego kleszcza.

  5. Ograniczenie kontaktu z dzikimi zwierzętami - dzikie zwierzęta, takie jak jelenie czy zające, mogą przenosić kleszcze, dlatego warto ograniczać ryzyko kontaktu psa z nimi.

Należy pamiętać, że kleszcze mogą przenosić choroby, takie jak borelioza czy babeszjoza, dlatego ważne jest, aby zabezpieczyć psa i regularnie kontrolować go pod kątem kleszczy. W przypadku podejrzenia, że pies został ugryziony przez kleszcza, należy skonsultować się z weterynarzem.

2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Zostań groomerem #kursgroomingu

Jeśli uwielbiasz psy i chcesz zająć się ich pielęgnacją, mamy dla Ciebie niezwykłą ofertę kursu profesjonalnego strzyżenia psów! Nasza szkoła oferuje kurs dla wszystkich pasjonatów, którzy chcą poznać

#podzielsięopinią

Drodzy Klienci, Współpracując z Wami, zależy nam na tym, abyście zawsze otrzymywali usługi na najwyższym poziomie. Jednocześnie chcemy być pewni, że spełniamy Wasze oczekiwania oraz udzielamy pomocy w

Dlaczego trzeba obcinać pazury psom?

Obcinanie pazurów psów jest ważnym elementem pielęgnacji zwierząt, ponieważ długie pazury psów mogą przysparzać im bólu i dyskomfortu. Oto kilka powodów, dla których warto regularnie obcinać pazury u

Comentários


Post: Blog2_Post
bottom of page