top of page
Szukaj
  • onykspsifryzjer

KURS GROOMINGU- Jak wybrać najlepszy?

Gdzie szukać ofert o kursach groomingu? Ile kosztuje taki kurs?

Kurs groomingu, kurs groomerski, kurs strzyżenia psów- nazw jest wiele, ale chodzi o to samo, czyli o szeroko pojętą pielęgnację zwierząt domowych.


Gdzie szukać?


Ofert kursów groomerskich można szukać bezpośrednio na stronach internetowych konkretnych salonów dla psów. Wiele salonów ogłasza się na różnych popularnych portalach np. Olx, na Facebooku i innych. Gdy szukasz kursu finansowanego przez Urząd Pracy wtedy należy spojrzeć do Rejestru Instytucji Szkoleniowych. Znajdziesz tam informacje o cenie, długości trwania kursu oraz prowadzącym i miejscu.


Na co zwrócić uwagę?


Do tej pracy potrzeba dużo cierpliwości i praktyki. Najlepszy kurs to taki po którym będziesz w stanie samodzielnie ostrzyc psa, czyli na kursie oprócz teorii musi być praktyka!


DUŻO PRAKTYKI! DUŻO CIERPLIWOŚCI!

Kurs groomingu to nie tylko nauka trzymania maszynki!


Podczas kursu omawiane są zachowania psów, dobór fryzury dla psa pod względem warunków pogodowych i stylu życia, podstawowe choroby skóry, dobór kosmetyków, nauka trymowania. Wiele kursów przygotowuje też do otworzenia własnego salonu.


Koszt


Ceny są mocno zróżnicowane. Najpopularniejsze są kursy dwu lub trzytygodniowe. Cena za tydzień to nawet 2 do 6 tysięcy. Wszystko zależy od ilości praktyki, od doświadczenia prowadzącego i od obłożenia kursów.


Analiza


Na dobry kurs nie można szczędzić środków i zaangażowania. Jeśli trafisz na ofertę cenową to często będzie trzeba wydać więcej na późniejsze doszkolenie. Warto przeanalizować co się bardziej opłaca.


Podsumowanie


Podsumowując, jeśli zapisujesz się na dany kurs to musisz wiedzieć czego nauczy Cię prowadzący, musisz się przyjrzeć jego portfolio i zastanowić się czy właśnie taki styl strzyżenia Cię interesuje. Nie warto oszczędzać na kurs podstawowy, bo może się okazać, że wiecej wydasz na kursy doszkalające.

0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Zostań groomerem #kursgroomingu

Jeśli uwielbiasz psy i chcesz zająć się ich pielęgnacją, mamy dla Ciebie niezwykłą ofertę kursu profesjonalnego strzyżenia psów! Nasza szkoła oferuje kurs dla wszystkich pasjonatów, którzy chcą poznać

#podzielsięopinią

Drodzy Klienci, Współpracując z Wami, zależy nam na tym, abyście zawsze otrzymywali usługi na najwyższym poziomie. Jednocześnie chcemy być pewni, że spełniamy Wasze oczekiwania oraz udzielamy pomocy w

Dlaczego trzeba obcinać pazury psom?

Obcinanie pazurów psów jest ważnym elementem pielęgnacji zwierząt, ponieważ długie pazury psów mogą przysparzać im bólu i dyskomfortu. Oto kilka powodów, dla których warto regularnie obcinać pazury u

Comentários


Post: Blog2_Post
bottom of page