top of page
Szukaj
  • onykspsifryzjer

Dlaczego Twój pupil boi się wejść do salonu groomerskiego?

Istnieje wiele powodów, dla których pies może bać się groomera, oto kilka z nich:

  1. Brak doświadczenia z nowymi sytuacjami: Grooming to dla psa często nowe doświadczenie, co może wywołać w nim niepewność, lęk i stres. Pies może nie wiedzieć, co się stanie i jakie będą konsekwencje, co powoduje niepokój.

  2. Brak zaufania do obcych: Pies może mieć ograniczone doświadczenia z obcymi ludźmi i czuć się bardziej komfortowo w obecności swojego właściciela. W przypadku gdy zostaje zostawiony z groomerem, może poczuć się nieswojo i zacząć odczuwać strach.

  3. Złe doświadczenia z przeszłości: Jeśli pies miał złe doświadczenia związane z pielęgnacją sierści w przeszłości, np. był zraniony podczas strzyżenia, więc może to przyczyniło się do tego, że będzie bał się kolejnych wizyt u groomera.

  4. Zbyt duży hałas lub ruch: Hałas i ruch wokół groomingu może przerażać psa, szczególnie jeśli nie jest do tego przyzwyczajony. Suszarki, maszynki do strzyżenia i inne narzędzia mogą wydawać się psu niebezpieczne i przerażające.

  5. Niewłaściwe podejście groomera: Groomer, który nie ma odpowiedniego podejścia do psa, może zniechęcać psa do kolejnych wizyt. Może to obejmować zbyt surowe, pośpieszne zachowanie, co może przysporzyć psu dodatkowego stresu.

Ważne jest, aby zrozumieć, że każdy pies jest inny i może reagować na grooming w różny sposób. Groomer powinien zawsze przeprowadzać proces w sposób delikatny i starać się zyskać zaufanie psa, aby zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Zostań groomerem #kursgroomingu

Jeśli uwielbiasz psy i chcesz zająć się ich pielęgnacją, mamy dla Ciebie niezwykłą ofertę kursu profesjonalnego strzyżenia psów! Nasza szkoła oferuje kurs dla wszystkich pasjonatów, którzy chcą poznać

#podzielsięopinią

Drodzy Klienci, Współpracując z Wami, zależy nam na tym, abyście zawsze otrzymywali usługi na najwyższym poziomie. Jednocześnie chcemy być pewni, że spełniamy Wasze oczekiwania oraz udzielamy pomocy w

Dlaczego trzeba obcinać pazury psom?

Obcinanie pazurów psów jest ważnym elementem pielęgnacji zwierząt, ponieważ długie pazury psów mogą przysparzać im bólu i dyskomfortu. Oto kilka powodów, dla których warto regularnie obcinać pazury u

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page